Magdalena Wasiczek

Magdalena Wasiczek

Fotograf przyrody

Prekursor nowych trendów w fotografii makro, których baśniowy, utopijny styl nazywa "malarstwem bokehowym"

 

Więcej informacji

Magdalena Wasiczek urodziła się i mieszka w Trzebini. Absolwentka Filologii Ukraińskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Swoje zainteresowania artystyczne realizuje w obszarze fotografii przyrodniczej oraz makrofotografii, tworząc oryginalne obrazy świata przyrody. Wypracowała sobie w tej dziedzinie własny, poetycki styl, który określa mianem „malarstwo bokehowe”. Ukazuje przyrodę w odrealniony, baśniowy sposób, dzięki czemu jej fotografie mają niezwykły, oniryczny charakter..
W krótkim czasie stała się postacią opiniotwórczą, kształtującą nowe trendy w fotografii makro.

Prezentowała swoje prace na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (Wielka Brytania, Australia, Moskwa, Niemcy, Francja, Iran)
Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród w konkursach fotograficznych w Polsce i na świecie, w tym w konkursach pod patronatem międzynarodowych organizacji fotograficznych FIAP i PSA.

Jako pierwsza w Polsce wygrywając międzynarodowy konkurs w Anglii otrzymała tytuł International Garden Photographer of the Year 2012 a w roku 2015 powtórzyła ten sukces.
Ma na swoim koncie publikacje w magazynach fotograficznych w Polsce i na świecie ( Weranda,DFV, Foto-Kurier, Foto,Digital Camera, Amateur Photographer, DIGITAL PHOTOGRAPHY, PRACTICAL PHOTOSHOP, N-Photo, Natures Best Photographer, LeNs oraz innych magazynach i albumach, np. International Garden Photographer, Better Plant and Garden Photography oraz VOGUE Italy oraz DUZHE Magazine w Chinach czy El Mercurio i Paula w Chile.

Prowadzi warsztaty fotograficzne indywidualne oraz grupowe, m.in. dla Akademii Nikona