FOTOGRAFIA ŚLUBNA – rozwiązania TENBA, które ułatwią Wam pracę.

Fotografia ślubna

FOTOGRAFIA ŚLUBNA – rozwiązania TENBA, które ułatwią Wam pracę.

Specyfika fotografii ślubnej polega m.in. na tym, że łatwo można ją wyróżnić na tle różnych typów fotografii, jednocześnie dostrzegając w niej łączenie się różnych jej dziedzin i rodzajów – jak m.in. fotografię portretową, plenerową czy reporterską .

Fotograf ślubny musi więc umieć odnaleźć się w bardzo wielu różnych i nie zawsze przewidywalnych sytuacjach , które mogą mieć miejsce zarówno w domu, w plenerze, w specyficznej scenerii kościoła czy sali weselnej. Ruch, zmienne oświetlenie, łapanie ulotnych momentów to tylko niektóre elementy na które należy zwracać uwagę.

Projektanci TENBA starają się wychwycić wszystkie te trudności z jakimi może mierzyć się fotograf ślubny i sprawić aby zaprojektowane torby i plecaki fotograficzne ułatwiały im codzienną pracę.

Fotograf ślubny


Poniżej zdradzimy Wam kilka ciekawych rozwiązań TENBA dla fotografów ślubnych i nie tylko:

  1. Ciche rzepy

Uroczystość ślubna w kościele wymaga od fotografa pracy w specyficznych warunkach. Przede wszystkim ważne jest to, aby fotograf był w tym ważnym momencie prawie niezauważalny i nie odwracał uwagi zgromadzonych gości od młodej pary.

Jednym z patentów opracowanych przez projektantów TENBA, są specjalnie zaprojektowane rzepy, które umożliwiają bezszelestne otwarcie górnej klapy torby fotograficznej. Wystarczy pociągnąć za klapę płynnym ruchem w dół i od siebie. Dzięki temu szybka wymiana sprzętu w kościele będzie o wiele bardziej dyskretna.

TENBA - ciche rzepy

 

  1. Szybkie zatrzaski magnetyczne Fidlock®

Opatentowane klipy magnetyczne, to kolejne udogodnienie pozwalające na szybką i wygodną wymianę sprzętu. Zabawa weselna, to ta część uroczystości, gdzie łapanie momentów i szybkość reakcji ma duże znaczenie dla fotografa. Zatrzaski Fidlock® można szybko otworzyć jedną ręką, cały czas trzymając aparat w drugiej.

A co jeśli sesja ślubna odbywa się w zimowym plenerze? Zatrzaski są tak skonstruowane, że można je błyskawicznie otworzyć nawet w założonych rękawiczkach.

Klipy magnetyczne FidLock

 

  1. Szybki dostęp do sprzętu od góry

Torby fotograficzne TENBA posiadają jeszcze jeden szybki i łatwy sposób na błyskawiczną wymianę sprzętu. Dla tych fotografów, którzy nie chcą bawić się z otwieraniem górnej klapy, zaprojektowano na jej grzbiecie zamek błyskawiczny, który umożliwia dostanie się do sprzętu od góry.

TENBA - górny dostęp do sprzętu

 

  1. Wodoodporny dolny panel

Odporny na wilgoć i ścieranie spód torby idealnie sprawdza się podczas wszelkich sesji plenerowych, szczególnie tych nad jeziorem lub na wilgotnym terenie. Możesz bezpiecznie postawić torbę na każdej powierzchni, nie martwiąc się o to, że przemoknie razem z cennym sprzętem wewnątrz. Nieprzemakalną plandekę na spodzie bardzo łatwo się czyści – wystarczy przetrzeć ją wilgotną ściereczką.

TENBA- wodoodporny dolny panel

 

  1. Otwarcie w stylu toreb lekarskich

Kiedy fotograf ślubny pełni również rolę kamerzysty ma trochę inne wymagania co do zabezpieczenia i transportu swojego sprzętu. Z pewnością potrzebuje większej gabarytowo torby o wzmocnionej ale lekkiej konstrukcji. Projektanci TENBA stworzyli specjalną kolekcję dla profesjonalnych kamerzystów, której główną zaletą jest specyficzne otwarcie wzorowane na torbach lekarskich

Seria TENBA CINELUXE , dzięki bardzo oryginalnemu otwarciu, umożliwia natychmiastowy dostęp do sprzętu. Fotograf od razu widzi całą przenoszoną zawartość torby, dzięki temu nie traci niepotrzebnie czasu podczas wymiany kamer czy obiektywów.

TENBA- otwarcie w stylu torby lekarskiej

 

  1. Dobra organizacja akcesoriów

Kable, akumulatory na wymianę, karty pamięci i wszystkie inne drobne akcesoria mają to do siebie, że bardzo łatwo potrafią się gdzieś zgubić. Podczas relacji ze ślubu lub wesela, nie możemy pozwolić sobie na tracenie czasu i szukanie ich we wnętrzu torby fotograficznej.

Kolekcja TENBA Tools przychodzi z pomocą, w kwestii organizacji wszystkich drobnych akcesoriów. Należą do niej m.in. portfele na karty pamięci i baterie, organizatory na kable i ładowarki, kolorowe wrapy, które zabezpieczają m.in. delikatne obiektywy lub Toll Box’y – uniwersalne pokrowce z wyściełanymi przegrodami.

Z takim rozwiązaniem można doskonale poukładać sobie drobne akcesoria i spokojnie zająć się swoją pracą.

TENBA Tools

 

  1. Styl i elegancja

Wygląd to nie jest najważniejsze kryterium przy wyborze dobrej torby fotograficznej. Wiadomo, że na pierwszym miejscu liczy się bezpieczeństwo i wygoda przenoszonego sprzętu. No ale pamiętać należy o tym, że jako fotograf ślubny uczestniczymy w ważnej uroczystości, podczas której gości obowiązuje określony dress code.

Stylowe torby fotograficzne TENBA doskonale wpasują się w klimat uroczystości. Na uwagę zasługuje szczególnie luksusowa kolekcja Cooper, której zaletą są wysokiej jakości materiały wykończone akcentami ze skóry licowej.

TENBA- stylowe torby foto

Podziel się